Akcje Nike: Cena i gdzie kupić

Nike jest spółką notowaną na NYSE, zatrudnia około 77 000 pracowników na całym świecie i sprzedaje swoje produkty (buty, odzież, sprzęt sportowy i akcesoria) za pośrednictwem sklepów fizycznych, internetowych i niezależnych sprzedawców detalicznych. W tym artykule przyjrzymy się, czy warto zainwestować, cenie akcji i gdzie kupić akcje Nike.

Inwestowanie w akcje Nike

Propozycja wartości firmy to: dostępność, branding, innowacja i dostosowanie do potrzeb klienta. W tym poście wyjaśnimy akcje Nike. Zanim opowiemy Ci o akcjach i innych aspektach tej firmy, powinieneś wiedzieć o niej nieco więcej.

Nike to amerykańska korporacja międzynarodowa z siedzibą w pobliżu Beaverton, Oregon, w obszarze metropolitalnym Portland, która zajmuje się projektowaniem, rozwojem, produkcją, marketingiem i światową sprzedażą obuwia, odzieży, sprzętu, akcesoriów i usług.

NazwaNike
ISINUS6541061031
TickerNKE
NotowanieNYSE
Kapitał początkowy100 €

Główni konkurenci firmy Nike

  • Puma
  • Adidas
  • Under Armour

Może zainteresuje Cię też Adidas vs Puma.

W ostatnich latach firma Nike zawarła strategiczne sojusze z:

  • Philips
  • Apple
  • Adidas.

Akcje Nike na giełdzie: cechy

Cechy
Cena za akcję93,75 USD
Kapitalizacja (dzienna)149.87B
Wartość przedsiębiorstwa150.59B
Akcje w obrocie1,26B

Akcje Nike: Dywidendy

Kupując akcje firmy Nike i stając się jej akcjonariuszem, należy wiedzieć, że ma się prawo do dywidendy. W związku z tym można zapoznać się z poniższą tabelą, w której wyszczególniono różne dane dotyczące dywidendy Nike.

Roczna stopa dywidendy1,22
Roczny terminowy zysk z dywidendy1,27%
Zmienna roczna stopa dywidendy1,22
Roczna stopa zwrotu z dywidendy1,31%
5-letnia średnia stopa dywidendy0,95
Data dywidendy2 października 2022 r.
Ostatnia data frakcjonowania23 grudnia 2015 r.

Akcje Nike: Notowania

Cena akcji firmy Nike na dzień 9 listopada 2022 roku wynosi 93,75 USD za akcję. Poniżej przedstawiamy wykres i trend z ostatnich pięciu lat.

Akcje Nike Notowania

Czy warto zainwestować w Nike?

Dzięki ponad półwieczu solidnych wyników finansowych, firma Nike zasadniczo uzyskała konsensusowy rating blue-chip. Ocena ta jest zarezerwowana dla dużych spółek, które konsekwentnie osiągają solidne zyski w długim okresie. Wszystkie akcje mają nieodłączny poziom ryzyka ze względu na ich zmienność. Z kolei blue-chipy to najbardziej stabilna inwestycja kapitałowa, jaką można mieć.

Jak inwestować w akcje Nike?

Pojedyncze akcje, nawet te należące do uznanych i rozwijających się firm, takich jak Nike, są bardziej ryzykowne niż zdywersyfikowane inwestycje, takie jak indeksowe fundusze inwestycyjne czy ETF-y. Dlaczego? Ponieważ te dwa ostatnie produkty śledzą indeks rynkowy i posiadają akcje wielu – często setek – spółek, a nie tylko jednej. Z czasem spółki z funduszu indeksowego, które osiągają dobre wyniki, równoważą te, które nie osiągają, co sprawia, że prawdopodobieństwo utraty inwestycji jest mniejsze.

Nie oznacza to, że nie można wybrać pojedynczych spółek do inwestowania, takich jak Nike, ale kiedy to zrobisz, możesz chcieć ograniczyć poszczególne akcje do 10 procent całego portfela. Kierując się tą zasadą, ustal budżet na inwestycje w Nike. Mądrze jest zacząć od jednej lub dwóch akcji; z czasem zawsze można zwiększyć inwestycje.

Oprócz zakupu akcji spot, można również handlować akcjami Nike poprzez CFD, ale są to narzędzia zarezerwowane dla bardziej doświadczonych.

Gdzie kupić akcje Nike?

Aby kupić akcje Nike, ważne jest, aby wybrać brokera lub platformę handlową, która jest regulowana, bezpieczna i niezawodna. Wielu ekspertów inwestycyjnych poleca brokera eToro, jednak istnieją inne bardzo bezpieczne i popularne platformy do handlu CFD, które zostały wymienione poniżej.

BrokerOpisInstrumentyInfo
DEGIRODEGIRO to broker dyskontowy, który połączył się z flatexDEGIRO Bank AG i jest nadzorowany przez niemiecki urząd nadzoru finansowego.Akcje, ETF-y, fundusze, obligacje, opcje,
kontrakty terminowe, kryptowaluty
Więcej →
Interactive BrokersIB jest amerykańskim brokerem dyskontowym. Jest notowana na giełdzie i regulowana przez kilka organów, w tym te wysokiego szczebla, jak FCA i SEC.Akcje, ETF-y, fundusze, obligacje, opcje,
kontrakty terminowe, kryptowaluty
Więcej →

Tutaj znajdziesz również listę brokerów dla akcji amerykańskich.

Podsumowując, możemy powiedzieć, że akcje Nike są dziś dobrą inwestycją. Jest to bardzo solidna firma z wieloletnim stażem na rynku, a jej wyniki zadowoliły wielu akcjonariuszy i inwestorów. Jeśli zdecydujesz się na zakup akcji Nike, to według wielu ekspertów wybierzesz wiarygodną i niezbyt zmienną spółkę z dużymi marżami wzrostu.

Minimalny depozyt:

€0.01

Minimalny depozyt:

€0.00


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!