Akcje Gucci: Jak inwestować w Kering?

Marka Gucci została założona w 1921 roku we Włoszech, ma około 376 marek siostrzanych i około 4607 marek konkurencyjnych. Gucci jest własnością Kering, spółki notowanej na giełdzie w Paryżu, która należy do sektora dóbr luksusowych. W tym poście przyjrzymy się, jak inwestować w akcje Gucci.

akcje gucci

Akcje Gucci: Czym jest Kering i jak inwestować?

NazwaKering
ISINFR0000121485
TickerKER.PA
NotowanieGiełda w Paryżu
Kapitał początkowy500 €

Do głównych luksusowych marek Keringa należy Gucci, obok takich marek jak Yves Saint Laurent, Sergio Rossi, Boucheron czy Balenciaga, w których firma jest większościowym udziałowcem i posiada prawie 100% udziałów. Firma posiada również udziały w innych luksusowych markach.

Geograficznie grupa Kering uzyskuje 37,9% swoich obrotów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Ponadto 9,9% tego przychodu jest generowane w Japonii, 25,9% w regionie Azji i Pacyfiku, 22,1% w Ameryce Północnej i 4,2% w Ameryce Południowej.

Znaki towarowe należące do firmy Kering

Możesz znaleźć kilka znanych marek, takich jak:

Model biznesowy Gucci

Ekonomiczny i kulturowy sukces Gucci przypisuje się zarządzaniu Bizzarriego i kreatywności Michele, a także modowej stronie internetowej „Business of Moda” i skutecznemu marketingowi, kierowanemu przez menedżera Jacopo Venturiniego.

Ponadto model biznesowy Kering obejmuje strategię wielu marek: posiadając co najmniej 15 własnych marek, Kering koncentruje się głównie na sektorze dóbr luksusowych. W ten sposób grupa zapewniła segmentację klientów, oferując szeroką gamę produktów, ale także dywersyfikując przychody w celu zmniejszenia marż.

Sercem organizacji grupy, choć z pewnością droższy, jest model wertykalny. Zaczynając od góry, Kering zapewnia standaryzację jakości produktów wprowadzanych na rynek przez każdą markę, sprawując bezpośrednią i ściślejszą kontrolę nad każdą grupą.

Akcje Gucci: Notowania

Notowania akcji Kering w dniu 6 czerwca 2023 roku oraz jej wyniki w ciągu ostatnich 5 lat.

Notowania Kering | Źródło: Google Finance

Akcjonariusze Kering

Akcjonariusze% Akcje
% akcji posiadanych przez wszystkie osoby mające dostęp do informacji poufnych41,90%
% udziałów posiadanych przez instytucje27,47%
% akcji free float w posiadaniu instytucji47,29%
Liczba inwestorów instytucjonalnych obecnych w strukturze akcjonariatu769

Główni inwestorzy to:

 1. Vanguard International Growth Fund
 2. Europacific Growth Fund
 3. New Perspective Fund Inc
 4. Vanguard International Stock Index-Total Intl Stock Indx
 5. Invesco Developing Markets Fund

Kupowanie akcji Gucci: Prognozy 

Niektóre prognozy rynkowe sporządzone przez ekspertów finansowych pokazują że:

 • Chociaż sektor luksusowy jest jednym z najbardziej dotkniętych kryzysem w 2019 r., akcje Kering wydają się pozostawać solidne.
 • Dzięki wewnętrznej strukturze francuskiej grupy, która prezentuje się jako konglomerat marek modowych, ożywienie sektora może rozpocząć się od samego Keringa.
 • Istnieją doskonałe perspektywy wzrostu, że firma może w końcu skonsolidować się na rynku i pozostawić za sobą skutki pandemii, dzięki poprawie handlu elektronicznego.

Akcje Kering: Cechy

Aby zdecydować, czy inwestować w akcje firmy Kering, należy zapoznać się z kilkoma cechami technicznymi.

Cena za akcję500,90 €
Kapitalizacja (dzienna)70.91 Mld
Wartość spółki77,76 Mld
Wyemitowane akcje123,52 mln

Gucci: Dywidendy 

Data dywidendyDywidendaTermin płatnościRentowność
16.01.234.518.01.232,31%
03.05.228.505.05.222,38%
13.01.223.517.01.221,26%
04.05.21806.05.211,13%
04.05.215.506.05.211,85%
19.01.21721.01.211,16%
19.01.212.521.01.211,24%
23.06.20825.06.201,37%

Jak kupić akcje Gucci? 

Aby rozpocząć inwestowanie, musisz wykonać kilka prostych kroków u wybranego brokera:

 • Aktywacja konta: w tym celu należy ukończyć rejestrację, podając swoje dane osobowe, przesłać ważny dokument tożsamości i dowód zamieszkania, taki jak rachunek za media.
 • Dokonaj wpłaty: wystarczy 500 euro, aby zacząć kupować akcje, które można wpłacić za pomocą karty kredytowej, przelewu bankowego lub portfeli cyfrowych, takich jak Paypal.
 • Rozpocznij inwestowanie: uzyskaj dostęp do platformy, wprowadzając swoje dane uwierzytelniające, wyszukaj Gucci za pomocą jego tickera i kliknij Kup. W ciągu kilku sekund zakupione akcje zostaną przelane na nasze konto.

Gdzie kupić akcje Gucci?

Aby kupić akcje Kering, inwestor zainwestuje swoje pieniądze w spółkę, która składa się z grupy spółek handlowych (wysokiej klasy marki luksusowe i marki globalne). Grupa ta poprzez swoje różne marki ma duży zasięg międzynarodowy; jest jednym z najpopularniejszych konglomeratów biznesowych w Europie i oczywiście na francuskim rynku.

Jedną z opcji zakupu akcji Kering w tradycyjny sposób jest inwestowanie w akcje spot. Inną popularną obecnie alternatywą inwestycyjną są kontrakty CFD, które są pochodnym produktem finansowym. W tym przypadku, kupując akcje, należy rozważyć wybór brokerów oferujących kontrakty CFD, które są przedmiotem obrotu na regulowanych i niezawodnych platformach transakcyjnych.

eToroXTB
Prawdziwe akcjeTakTak
CFD na akcjeTakTak
Minimalny depozyt100 $Brak
Konto demoTakTak
Dowiedz się więcej →Dowiedz się więcej →

*79% detalicznych rachunków CFD ponosi straty.

eToro

Jest to bardzo przystępna platforma, na której można zarejestrować się za darmo, a także oferuje opcję copy tradingu, czyli zautomatyzowanego modelu inwestycyjnego (daje możliwość dokładnego odwzorowania inwestycji profesjonalnych traderów). Platforma oferuje również możliwość handlu z darmowym kontem demo, które pozwala ćwiczyć i uczyć się, zaczynając od 100 000 $ wirtualnych pieniędzy. Przeczytaj także: opinie eToro.

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

XTB

Jest to jeden z najlepszych brokerów, który oferuje wszystkie elementy, gwarantując bezpieczną i niezawodną przestrzeń do inwestowania w akcje i kontrakty CFD. Jest on również regulowanym i bezpiecznym brokerem. Ponadto, w XTB możesz również handlować za pomocą darmowego konta demo.

XTB

8.75/ 10

Rynki:

Polska, Europa

Dostępne są różne rodzaje produktów (akcje, ETFy, CFD).

XTB jest regulowany i nadzorowany przez FCA, CySEC, IFSC i KNF.

Szkolenie akademii i pracowników, obsługa klienta w języku polskim

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty. Oferowane instrumenty finansowe są ryzykowne.
Inwestuj odpowiedzialnie.

Minimalny depozyt:

€0.00

Często zadawane pytania

Czym zajmuje się Grupa Kering?

Kering to francuska firma z branży dóbr luksusowych, która jest właścicielem około 15 marek, w tym Gucci, Alexander McQueen i Balenciaga.

Jak kupić akcje Keringa

Możesz kupić akcje Kering za pomocą akcji spot lub kontraktów CFD. Istnieje również możliwość zakupu ułamkowych akcji. Najlepsi brokerzy to: eToro, XTB i Interactive Brokers.

Czy warto kupować akcje Keringa?

Tak, wydaje się, że inwestowanie w Kering może okazać się bardzo opłacalną opcją, zwłaszcza jeśli stale monitorujesz zachowanie akcji na rynku i działasz, gdy sytuacja jest zgodna z Twoimi celami.

Disclaimer:

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.

76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD.

Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!