Akcje Airbus – Co to jest Airbus?

Airbus to międzynarodowa korporacja lotnicza z siedzibą w Europie. Firma projektuje, produkuje i sprzedaje cywilne i wojskowe produkty lotnicze na całym świecie. Guillaume Faury jest dyrektorem generalnym firmy, i jest ona notowana w indeksie Euro Stoxx 50. Jeśli szukasz firmy z długą historią i uznaniem w branży lotniczej, w tym poście powiemy Ci o Airbus i jak zakupić akcje.

akcje airbus

Akcje Airbus – Co to jest Airbus?

Airbus to francuskie przedsiębiorstwo, obecnie lider w przemyśle lotniczym. Firma zajmuje się projektowaniem i produkcją wiodących samolotów komercyjnych, helikopterów, transportów wojskowych, satelitów i rakiet nośnych.

Firma ta jest jedną z największych w Europie i światowym liderem w sektorze lotniczym. Powstała w 1970 roku pod nazwą projektu A300 podpisanego przez francuskie Ministerstwo Transportu. Ich celem było zbudowanie małego, lekkiego i ekonomicznego samolotu komercyjnego z zamiarem konkurowania z samolotami trójmotorowymi produkowanymi w Stanach Zjednoczonych. Było to jednym z wielkich pragnień ówczesnych linii lotniczych, począwszy od silników Rolls Royce.

Airbus i Boeing, dwaj główni producenci dużych samolotów pasażerskich, dominują w branży zaopatrzenia linii lotniczych dzięki swoim uznanym markom. Konkurencja dla Boeinga i Airbusa w skali globalnej jest niewielka. Jednak na poziomie regionalnym inne firmy są w stanie wykorzystać niszę w lotnictwie komercyjnym, lub przynajmniej próbują to zrobić.

Jak kupić akcje Airbus?

Airbus SE (EADSY) to notowana na giełdzie spółka działająca w branży lotniczej, kosmonautycznej oraz obronnej. W miesiącach następujących po krachu giełdowym w lutym 2020 r. akcje Airbusa odnotowały znaczne spadki. Przy obecnej cenie 33 USD za akcję wygląda na to, że odbijają się od dna.

Oto jak można kupić akcje Airbusa:

 1. Wybierz platformę lub brokera, który jest bezpieczny i wiarygodny
 2. Załóż konto. Zweryfikuj swoje dane za pomocą dowodu osobistego.
 3. Zasil konto. Zweryfikuj swoje dane dotyczące płatności. Twoje konto musi być zasilone przelewem bankowym, kartą debetową lub kredytową.
 4. Wyszukaj na platformie: EADSY.
 5. Poszukaj informacji o akcjach Airbusa. Platforma powinna oferować aktualne informacje.
 6. Kup akcje Airbusa.

Airbus ETF

Przemysł lotniczy obejmuje producentów samolotów, operatorów linii lotniczych, porty lotnicze i dostawców usług terminalowych. Lotniczy fundusz ETF może zapewnić zdywersyfikowaną ekspozycję. Na przykład fundusz iShares U.S. Aerospace & Defense ETF dąży do śledzenia wyników inwestycyjnych indeksu składającego się z amerykańskich akcji sektora lotniczego i obronnego.

Dane techniczne:

Wartość rynkowa: 102,5 mld USD
Wskaźnik P/E (TTM): 20,33
Liczba wyemitowanych akcji: 3.14B
Wolumen: 363,57 tys.

Airbus posiada fabryki i jest obecny w takich krajach europejskich i Rosji. Rozpoczyna też swoją ekspansję w Azji i Ameryce.

Obecnie Airbus, dzięki swojej wielkiej trajektorii i stabilności na rynku, jest jedną z europejskich firm, które przyciągają wielu potencjalnych akcjonariuszy na rynku ze względu na swoje ogromne doświadczenie i wszystkie obszary badawcze w sektorze lotniczym.

Producent promu kosmicznego Spacelab i samolotów Airbus A320

Był to jedyny producent, którego doświadczenie obejmuje stworzenie promu kosmicznego Spacelab w 1983 roku, a także rozwój satelitów telekomunikacyjnych w 1985 roku znanych jako Eurostar.

Jednym z wiodących i najpopularniejszych produktów na świecie jest komercyjny samolot Airbus A320. Jest on używany przez prawie wszystkie komercyjne linie lotnicze na świecie.

 • Wraz z ożywieniem gospodarczym Airbus zwiększył produkcję i zamówienia od linii lotniczych.
 • Wprowadza innowacje w zakresie ochrony środowiska, które zwiększają konkurencyjność i wartość na rynku poprzez produkcję samolotów o niższym poziomie emisji niż produkty konkurencyjne.
 • Jest to marka pozycjonowana na wymagającym rynku lotniczym ze względu na niezawodność swoich produktów w porównaniu z innymi markami, takimi jak Boeing.
 • Ciągłe badania, które umożliwiają innowacje w różnych dziedzinach, w których firma działa, takich jak przemysł lotniczy i kosmiczny, który jest obecnie bardzo eksplorowany.
 • Pojawienie się nowych inwestorów, wcześniej akcjonariuszy Boeinga, przyciągniętych doświadczeniem i wiarygodnością marki.

Akcje Airbus Opinia

Pamiętajmy, że przemysł lotniczy jest jednym z największych współczesnych kierunków rozwoju. Prawie 50-letnie doświadczenie Airbusa czyni go jedną z najlepszych firm, w którą warto dziś inwestować.

Ponadto ceny akcji Airbusa w związku z obecnym kryzysem zdrowotnym na świecie nieco spadły. Stanowi to dobrą okazję dla tych, którzy chcą zainwestować w przedsiębiorstwo o bogatej tradycji, doświadczeniu i globalnym uznaniu, a także o wysokiej kapitalizacji rynkowej.

Mam nadzieję, że wiesz już czym jest Airbus i jakie korzyści płyną z inwestowania w akcje Airbusa.

Szukasz brokera do inwestowania? Sprawdź nasze rekomendacje????

Minimalny depozyt:

€100.00

* 77% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€0.01


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!