Jak kupić akcje Airbus?

Airbus to międzynarodowa korporacja lotnicza z siedzibą w Europie. Firma projektuje, produkuje i sprzedaje cywilne i wojskowe produkty lotnicze na całym świecie. Prezesem spółki jest Guillaume Faury, a jej akcje są notowane na indeksie Euro Stoxx 50. Jeśli szukasz firmy z długą historią i uznaniem w branży lotniczej, w tym poście opowiemy Ci o Airbus oraz o tym, jak kupić akcje.

Akcje Airbus

Airbus: Co to jest?

Airbus, francuskie przedsiębiorstwo, aktualnie przodujące w sektorze lotniczym, zajmuje się konstruowaniem i produkcją czołowych samolotów komercyjnych, helikopterów, maszyn wojskowych, satelitów i rakiet nośnych.

Firma ta jest jedną z największych w Europie i światowym liderem w sektorze lotniczym. Powstała w 1970 roku pod nazwą projektu A300 podpisanego przez francuskie Ministerstwo Transportu. Ich celem było zbudowanie małego, lekkiego i ekonomicznego samolotu komercyjnego z zamiarem konkurowania z samolotami trójsilnikowymi produkowanymi w Stanach Zjednoczonych. Było to jednym z wielkich pragnień ówczesnych linii lotniczych, począwszy od silników Rolls Royce.

Airbus i Boeing, główne podmioty w produkcji dużych samolotów pasażerskich, dominują w dostarczaniu maszyn linii lotniczych dzięki ugruntowanym markom. Chociaż na arenie globalnej konkurencja dla Boeinga i Airbusa jest ograniczona, istnieją firmy na poziomie regionalnym, które próbują wykorzystać nisze w sektorze lotniczym lub przynajmniej zdobyć swoje miejsce na tym rynku.

Akcje Airbus: Notowania

Oto analiza notowań spółki Airbus Group:

 1. Cena akcji: Aktualna cena akcji Airbus Group wynosi 138,16 EUR.
 2. Zmiany cen od 1 lipca 2016 r.: Od czasu otwarcia notowań (51,48 EUR) do bieżącej ceny (138,16 EUR), Airbus Group zanotował znaczący wzrost wartości akcji. Jest to wynik zauważalnie wyższy, co świadczy o dynamicznym wzroście wartości tych akcji na przestrzeni lat.
 3. Kapitalizacja rynkowa: Kapitalizacja rynkowa spółki Airbus Group wynosi obecnie 109,23 mld EUR.
 4. Wskaźnik Cena/Zysk: Aktualny wskaźnik C/Z wynosi 27,18. Ten wskaźnik odnosi się do ceny akcji w relacji do zysku na akcję. Wyższy wskaźnik może oznaczać, że inwestorzy są gotowi płacić wyższą cenę za spółkę w stosunku do jej zysków.
 5. Dywidenda: Spółka wypłaca dywidendę na poziomie 1,11%.
 6. Ocena CDP: Ocena CDP dla Airbus Group wynosi A-, co sugeruje dobre perspektywy i stabilność finansową spółki.
 7. Najwyższa i najniższa wartość w ciągu ostatnich 52 tygodni: Najwyższa notowana cena w ciągu ostatnich 52 tygodni wyniosła 143,98 EUR, a najniższa osiągnęła wartość 108,88 EUR.
Akcje Airbus: Notowania
Notowania Airbus Group | Źródło: Google

Jak kupić akcje Airbus?

Oto jak można kupić akcje Airbusa:

 1. Wybierz platformę lub brokera, który jest bezpieczny i wiarygodny
 2. Załóż konto: Zweryfikuj swoje dane za pomocą dowodu osobistego.
 3. Zasil konto: Twoje konto musi być zasilone przelewem bankowym, kartą debetową lub kredytową.
 4. Wyszukaj na platformie: Airbus
 5. Kup akcje Airbus.

Kup akcje Airbus na XTB

Oto kilka prostych kroków, które należy wykonać, aby zakupić akcje Airbus za pośrednictwem platformy handlowej XTB:

 1. Utwórz konto na platformie XTB: Zarejestruj się na stronie internetowej XTB i utwórz swoje konto inwestycyjne.
 2. Zaloguj się do swojego konta: Zaloguj się do swojego konta na platformie XTB przy użyciu swoich danych logowania.
 3. Znajdź instrument finansowy Airbus: Przejdź do sekcji instrumentów finansowych lub wyszukaj Airbus w menu nawigacyjnym platformy XTB.
 4. Wybierz akcje Airbus do zakupu: Znajdź akcje Airbus na liście instrumentów finansowych i wybierz opcję kupna.
 5. Określ ile akcji chcesz kupić: Wprowadź ilość akcji, które chcesz zakupić lub wartość, którą chcesz zainwestować w akcje Airbus.
 6. Zatwierdź transakcję: Po wprowadzeniu wszystkich danych potwierdź transakcję.

Airbus ETF

Sektor lotniczy obejmuje producentów samolotów, operatorów linii lotniczych, porty lotnicze oraz dostawców usług terminalowych. Inwestowanie w ETF lotniczy umożliwia zróżnicowaną ekspozycję na ten sektor. Przykładowo, fundusz iShares U.S. Aerospace & Defense ETF dąży do śledzenia wyników inwestycyjnych indeksu, w skład którego wchodzą amerykańskie spółki z sektora lotniczego i obronnego.

Czy warto inwestować w akcje Airbus?

Airbus, posiadając fabryki i obecność w krajach europejskich i Rosji, rozpoczyna ekspansję w Azji i Ameryce. Aktualnie Airbus, ze względu na swoje znaczące osiągnięcia i stabilność na rynku, przyciąga uwagę wielu potencjalnych inwestorów w Europie. Dzięki swojemu znaczącemu doświadczeniu i obszarom badań w sektorze lotniczym, firma ta pozostaje atrakcyjną opcją dla akcjonariuszy.

Jedynym producentem, który ma na swoim koncie stworzenie promu kosmicznego Spacelab w 1983 roku i rozwój satelitów telekomunikacyjnych Eurostar w 1985 roku, jest właśnie Airbus.

Airbus A320, czołowy i powszechnie używany na całym świecie, jest wybitnym produktem komercyjnym. Prawie wszystkie linie lotnicze wykorzystują ten model samolotu.

Airbus zwiększył produkcję i otrzymał więcej zamówień od linii lotniczych wraz z ożywieniem gospodarczym.

Przoduje w innowacyjnych rozwiązaniach środowiskowych, tworząc samoloty o niższych emisjach, co zwiększa ich wartość na rynku i konkurencyjność w porównaniu z konkurencyjnymi produktami.

Marka ta zajmuje wysoką pozycję na rynku lotniczym dzięki niezawodności swoich produktów, konkurując z innymi silnymi markami, w tym Boeingiem.

Ciagłe badania pozwalają na innowacje w obszarach, w których Airbus działa, tj. przemyśle lotniczym i kosmicznym, które obecnie przechodzą intensywny okres eksploracji.

Przybycie nowych inwestorów, wcześniej związanych z Boeingiem, do Airbusa jest rezultatem doświadczenia i reputacji marki.

Przemysł lotniczy to jeden z najważniejszych obszarów rozwoju współczesnego świata. Z prawie półwiecznym doświadczeniem, Airbus jest jedną z najlepszych firm do inwestowania.

Szukasz brokera do inwestowania? Sprawdź nasze rekomendacje

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
Minimalny depozyt:

€0.01


Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!