Inwestowanie w akcje defensywne chroniące przed inflacją

Akcje defensywne, które generalnie charakteryzują się niskim ryzykiem rynkowym, cieszą się obecnie większym zainteresowaniem. Tego typu akcje są popularne, ponieważ mogą pomóc chronić portfele przed gwałtownymi spadkami na rynku lub ostrymi zmianami stóp zwrotu. W tym wpisie dowiesz się, jakie są najlepsze akcje defensywne.

akcje defensywne

Wpływ inflacji na akcje

Związek między inflacją a akcjami jest złożony, ponieważ każdą akcję należy oceniać indywidualnie. Inflacja mierzy tempo, w jakim siła nabywcza pieniądza słabnie z upływem czasu. Pieniądze pełnią funkcję jednostki rozliczeniowej, środka wymiany i przechowywania wartości. W miarę wzrostu cen każda jednostka pieniądza ma coraz mniejszą wartość.

Ponieważ jednak niższa inflacja wiąże się z niższymi stopami procentowymi i większą konsumpcją, popyt na akcje wzrasta, gdy spółki odnotowują duże zyski, co prowadzi do wzrostu cen akcji.

Ogólnie rzecz biorąc, dobry portfel akcji to taki, który składa się z akcji o dobrej dywersyfikacji geograficznej i koncentruje się na aktywach realnych, takich jak nieruchomości lub towary, ale zawsze defensywnych, ponieważ pozwalają one inwestorowi uzyskać wynagrodzenie w postaci dywidendy, a nie poprzez wzrost samych akcji. Innymi słowy, mogą one nie brać pod uwagę samych wyników rynkowych.

Co to są akcje defensywne?

Akcje defensywne to spółki, które koncentrują się na produktach, na które niepewność rynkowa nie ma znaczącego wpływu. Firmy te zachowują się cyklicznie, ale mają tendencję do większej stabilności, ponieważ ich popyt jest bardziej nieelastyczny niż w przypadku innych produktów, a zatem ich przychody i zyski są bardziej przewidywalne niż w przypadku firm cyklicznych.

Chcesz inwestować w akcje? Polecamy przeczytać

Najlepsze akcje defensywne:

Do najlepszych amerykańskich akcji defensywnych należą:

Amerykańskie akcje defensywne:Info:
PepsiCo (NASDAQ: PEP)Inwestorzy poszukujący dodatkowej ekspozycji na sektor dóbr konsumpcyjnych mogą rozważyć zakup firmy PepsiCo, działającej na rynku żywności i napojów, której portfolio marek obejmuje Frito-Lay, Gatorade, Pepsi-Cola, Quaker i Tropicana.
Firma PepsiCo działa w kilku segmentach: Frito-Lay Ameryka Północna (FLNA); Quaker Foods Ameryka Północna (QFNA); PepsiCo Beverages Ameryka Północna (NAB); Ameryka Łacińska; Europa; Afryka, Bliski Wschód i Azja Południowa; Azja i Pacyfik, Australia i Nowa Zelandia oraz Chiny.
Flowers Foods (NYSE: FLO)Flowers Foods, z siedzibą w Thomasville, Georgia, jest jednym z wiodących dostawców pakowanych wyrobów piekarniczych w Stanach Zjednoczonych. Firma posiada szeroką ofertę produktów piekarniczych, w tym Nature's Own, Dave's Killer Bread, Wonder, Canyon Bakehouse i Tastykake.
Jest to spółka o wysokiej stopie zwrotu z dywidendy i potencjale wzrostu, która może być atrakcyjna dla inwestorów pasywnych.
Grupa UnitedHealth (NYSE: UNH)UnitedHealth Group, z siedzibą w Hopkins w stanie Minnesota, jest największym prywatnym dostawcą usług medycznych i ubezpieczeń w Stanach Zjednoczonych, obsługującym 48 milionów pacjentów. Spółka prowadzi działalność w czterech segmentach: UnitedHealthcare, OptumHealth, OptumInsight i OptumRx. Jest to kolejna bardzo dobra opcja do inwestowania w akcje defensywne w USA.

Sektory defensywne na rynku akcji

Za defensywne uważa się głównie 3 sektory: sektor dóbr konsumpcyjnych, sektor użyteczności publicznej i sektor farmaceutyczny. Należy zauważyć, że chociaż sektory te są tradycyjnie defensywne i bardziej stabilne niż sektory czysto cykliczne, takie jak turystyka czy technologia, to czasami mogą zachowywać się bardziej dynamicznie niż ich indeks odniesienia. 

Chcesz wiedzieć, jak inwestować w najlepsze akcje? Przeczytaj:

Najlepsze akcje defensywne- Opinie

W 2022 roku preferowany jest portfel akcji składający się z papierów wartościowych o dobrej dywersyfikacji geograficznej, skoncentrowany na aktywach realnych, takich jak nieruchomości, towary i infrastruktura, ale nadal defensywny, ponieważ generując znaczne przepływy pieniężne, pozwala inwestorowi uzyskać wynagrodzenie w postaci zwrotu złożonego, tj. w postaci dywidend, a nie wzrostu ceny akcji.

Przykładem może być zakup opcji sprzedaży na indeks S&P500. Akcje defensywne są również głównie napędzane przez rynek amerykański przez takie spółki, jak Coca Cola, Walmart i te wymienione powyżej.


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!