Akcje Bayer: jak inwestować, ceny i trendy

Akcje Bayer: jak inwestować? Kupno akcji Bayer jest atrakcyjnym pomysłem dla inwestorów, gdyż sektor farmaceutyczny i chemiczny w najmniejszym stopniu odczuwa skutki kryzysu. Bayer jest uważany za jedną z najlepszych niemieckich spółek giełdowych.

Akcje Bayer

Akcje Bayer: jak inwestować, ceny i trendy

Firma Bayer została założona w 1863 roku w Barmen w Niemczech. Jest jednym z wiodących światowych specjalistów w produkcji i sprzedaży farmaceutyków. W tym wpisie dowiesz się o akcjach firmy Bayer.

Bayer: sektor działalności gospodarczej

 • Żywność i produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak leki i pasza dla zwierząt.
 • Konsumentów zdrowotnych, czyli leków sprzedawanych bez recepty. Na przykład produkty dermatologiczne, filtry przeciwsłoneczne i suplementy diety.
 • Środki agrochemiczne, które obejmują nasiona i wszystkie rodzaje środków ochrony roślin.

Dane rynkowe dotyczące akcji Bayer

 • Spółka wypłaca 2,80 euro dywidendy, co daje stopę zwrotu w wysokości około 4%.
 • Akcje Grupy Bayer są notowane na „Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych” i wchodzą w skład indeksu DAX 30.
 • Aktualna kapitalizacja wg wskaźnika price-to-book wynosi 74,45 mld euro.
 • Bayer posiada obecnie 932.551.964 akcji w obrocie.

Spółki zależne Bayer

 1. Crop Science lub Agricultural Business, gdzie operacje występują w obszarach chemicznej i biologicznej ochrony upraw oraz kontroli nierolniczych szkodników i nasion.
 2. Przedsiębiorstwo Animal Health: dostarczanie produktów i rozwiązań w zakresie zapobiegania chorobom zwierząt oraz zarządzania nimi.
 3. Pharmaceuticals: która obejmuje portfel leków na receptę w działach medycyny ogólnej i specjalistycznej oraz działalność w zakresie radiologii.
 4. Consumer Health, który obejmuje leki dostępne bez recepty, w tym leki przeciwbólowe, leki na alergię, leki na grypę, leki na kaszel, leki dermatologiczne, podologiczne, zapobiegające ryzyku sercowo-naczyniowemu, produkty żołądkowo-jelitowe, ochronę przeciwsłoneczną i suplementy diety.

Jak inwestować w akcje Bayer?

Ta niemiecka grupa jest notowana na giełdzie i umożliwia kupno akcji lub ich sprzedaż online. Istnieje wiele sposobów na zakup akcji firmy Bayer i zostanie jej akcjonariuszem.

Bayer cena akcji

Obecna cena za jednostkę wynosi 54.16 EUR.

Kupno akcji

Możesz zostać akcjonariuszem firmy Bayer, kupując akcje na łatwych w obsłudze platformach inwestycyjnych ze stałymi prowizjami. Niektóre platformy, takie jak eToro, wymagają minimalnego depozytu, który pozwala wybrać lub wyłączyć dźwignię finansową.

Obrót kontraktami CFD

CFD to finansowy produkt inwestycyjny, który pozwala cieszyć się korzyściami płynącymi z zakupu akcji, walut, bez fizycznego nabywania ich własności. Umowy te są wydawane przez brokerów online.

Wchodzisz w CFD po cenie obowiązującej w momencie otwarcia pozycji, a kiedy ją zamykasz, otrzymujesz zysk, bez względu na to, czy rynek idzie w górę czy w dół.

Kontrakty na różnice kursowe są uważane za bardzo popularny instrument ze względu na ich oczywistą elastyczność. Nie trzeba kupować instrumentu, którym chce się handlować, ale za pomocą tego kontraktu naśladuje się cenę instrumentu.

W skrócie, musisz wiedzieć, że będziesz miał możliwość sprzedaży aktywów bez ich posiadania, a następnie zamknąć pozycję z zakupu.

Inwestycje automatyczne

Innym sposobem, który można wykorzystać do inwestowania w akcje Bayer jest Copy Trading. CT działa jak inwestycja finansowa i pozwala na automatyczne kopiowanie każdego przedsiębiorcy, który Cię interesuje; musisz tylko ustawić procent swojego kapitału handlowego lub ustawić go automatycznie.

Jeśli chcesz rozpocząć Copy Trading i dowiedzieć się nieco więcej o tej metodzie, możesz sprawdzić zasoby edukacyjne oferowane przez platformę online eToro.

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

Gdzie można kupić akcje Bayer

Należy pamiętać, że czynniki takie jak gospodarka światowa, a także problemy w przemyśle farmaceutycznym mają kluczowe znaczenie dla kursu akcji firmy Bayer. Ponadto, według analityków i ekspertów, teraz jest dobry czas na zakup akcji Bayer.

Teraz, w celu dokonania zakupu akcji, zalecamy, aby wybrać brokera lub platformę internetową, która pozwala na zakup akcji i jest wiarygodna, jak również jest odpowiednio regulowana.

Jak wspomniano powyżej, istnieją platformy takie jak eToro, które są powszechnie znane na całym świecie i mają następujące cechy:

 • Platforma: Webtrader
 • Minimalny depozyt: 50 euro
 • Konto demo: Tak.

Poniżej znajdziesz listę najlepszych brokerów, u których możesz bezpiecznie i profesjonalnie kupić akcje Bayer (ceny zależą od tego, jaką platformę wybierzesz).

Platforma: eToro Minimalny depozyt: £50 Licencja: Cysec– Copy Trading – prosty i intuicyjny
Platforma: Liquidityx Minimalny depozyt: £250 Licencja: Cysec– Darmowa książka – Sygnały transakcyjne
Platforma: Capex Minimalny depozyt: €250. Licencja: Cysec– Platforma MT5 – zero kosztów prowizji
Platforma: XTB Minimalny depozyt: €250. Licencja: Cysec– Darmowe demo – Grupa Whatsapp
Platforma: IC Markets Minimalny depozyt: £100 Licencja: Cysec-Tendencyjni traderzy – Bezpieczni i wiarygodni
Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
Minimalny depozyt:

€100.00

XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Tendencja

Akcje Bayer znajdują się w długoterminowym trendzie spadkowym od kwietnia 2015 roku, handlując poniżej swojej 200-dniowej średniej ruchomej i poniżej 30-tygodniowej ważonej średniej ruchomej, co wskazuje, że znajduje się w trendzie spadkowym.

Jednakże, w krótkim terminie, spółka jest notowana w ramach niedźwiedziego kanału z pierwszym ważnym oporem na miesięcznym pivot point (zlokalizowanym na 47,96 euro) i pierwszym wsparciem na 46, poziomie, który, jeśli zostanie utracony, zwiększy prawdopodobieństwo dalszego przyspieszenia sprzedaży.

Partnerzy i konkurenci firmy Bayer

Głównymi konkurentami firmy Bayer są Pfizer, Merck, Novartis, Roche i Sanofi.

Podsumowując, należy wiedzieć, że aby kupić akcje Bayer, lepiej jest to zrobić za pośrednictwem platformy internetowej, dzięki czemu można zaoszczędzić sobie płacenia nadmiernych prowizji. Jeśli jesteś nowym traderem, pamiętaj, że brokerzy online udostępniają wiele zasobów edukacyjnych do nauki handlu.

Przeczytaj także:

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Najlepszy broker do akcji zagranicznych
Inwestowanie w zagraniczne akcje stało się normą, podczas gdy jeszcze kilka lat temu wydawało się to niemożliwe. Obniżenie prowizji za zakup akcji na tych rynkach zwiększyło konkurencję dla inwestorów. W tym artykule przyjrzymy się, jaki jest najl...
Kalendarz dywidend
Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, to być może chcesz wiedzieć więcej o dywidendach i kiedy ...