Jak kupić akcje Airbus?

Airbus to międzynarodowa korporacja lotnicza z siedzibą w Europie. Firma projektuje, produkuje i sprzedaje cywilne i wojskowe produkty lotnicze na całym świecie. Prezesem spółki jest Guillaume Faury, a jej akcje są notowane na indeksie Euro Stoxx 50. Jeśli szukasz firmy z długą historią i uznaniem w branży lotniczej, w tym poście opowiemy Ci o Airbus oraz o tym, jak kupić akcje.

Akcje Airbus

Airbus: Co to jest?

Airbus, francuskie przedsiębiorstwo, aktualnie przodujące w sektorze lotniczym, zajmuje się konstruowaniem i produkcją czołowych samolotów komercyjnych, helikopterów, maszyn wojskowych, satelitów i rakiet nośnych.

Firma ta jest jedną z największych w Europie i światowym liderem w sektorze lotniczym. Powstała w 1970 roku pod nazwą projektu A300 podpisanego przez francuskie Ministerstwo Transportu. Ich celem było zbudowanie małego, lekkiego i ekonomicznego samolotu komercyjnego z zamiarem konkurowania z samolotami trójsilnikowymi produkowanymi w Stanach Zjednoczonych. Było to jednym z wielkich pragnień ówczesnych linii lotniczych, począwszy od silników Rolls Royce.

Airbus i Boeing, główne podmioty w produkcji dużych samolotów pasażerskich, dominują w dostarczaniu maszyn linii lotniczych dzięki ugruntowanym markom. Chociaż na arenie globalnej konkurencja dla Boeinga i Airbusa jest ograniczona, istnieją firmy na poziomie regionalnym, które próbują wykorzystać nisze w sektorze lotniczym lub przynajmniej zdobyć swoje miejsce na tym rynku.

Akcje Airbus: Notowania

Oto analiza notowań spółki Airbus Group:

 1. Cena akcji: Aktualna cena akcji Airbus Group wynosi 138,16 EUR.
 2. Zmiany cen od 1 lipca 2016 r.: Od czasu otwarcia notowań (51,48 EUR) do bieżącej ceny (138,16 EUR), Airbus Group zanotował znaczący wzrost wartości akcji. Jest to wynik zauważalnie wyższy, co świadczy o dynamicznym wzroście wartości tych akcji na przestrzeni lat.
 3. Kapitalizacja rynkowa: Kapitalizacja rynkowa spółki Airbus Group wynosi obecnie 109,23 mld EUR.
 4. Wskaźnik Cena/Zysk: Aktualny wskaźnik C/Z wynosi 27,18. Ten wskaźnik odnosi się do ceny akcji w relacji do zysku na akcję. Wyższy wskaźnik może oznaczać, że inwestorzy są gotowi płacić wyższą cenę za spółkę w stosunku do jej zysków.
 5. Dywidenda: Spółka wypłaca dywidendę na poziomie 1,11%.
 6. Ocena CDP: Ocena CDP dla Airbus Group wynosi A-, co sugeruje dobre perspektywy i stabilność finansową spółki.
 7. Najwyższa i najniższa wartość w ciągu ostatnich 52 tygodni: Najwyższa notowana cena w ciągu ostatnich 52 tygodni wyniosła 143,98 EUR, a najniższa osiągnęła wartość 108,88 EUR.
Akcje Airbus: Notowania
Notowania Airbus Group | Źródło: Google

Jak kupić akcje Airbus?

Oto jak można kupić akcje Airbusa:

 1. Wybierz platformę lub brokera, który jest bezpieczny i wiarygodny
 2. Załóż konto: Zweryfikuj swoje dane za pomocą dowodu osobistego.
 3. Zasil konto: Twoje konto musi być zasilone przelewem bankowym, kartą debetową lub kredytową.
 4. Wyszukaj na platformie: Airbus
 5. Kup akcje Airbus.

Kup akcje Airbus na XTB

Oto kilka prostych kroków, które należy wykonać, aby zakupić akcje Airbus za pośrednictwem platformy handlowej XTB:

 1. Utwórz konto na platformie XTB: Zarejestruj się na stronie internetowej XTB i utwórz swoje konto inwestycyjne.
 2. Zaloguj się do swojego konta: Zaloguj się do swojego konta na platformie XTB przy użyciu swoich danych logowania.
 3. Znajdź instrument finansowy Airbus: Przejdź do sekcji instrumentów finansowych lub wyszukaj Airbus w menu nawigacyjnym platformy XTB.
 4. Wybierz akcje Airbus do zakupu: Znajdź akcje Airbus na liście instrumentów finansowych i wybierz opcję kupna.
 5. Określ ile akcji chcesz kupić: Wprowadź ilość akcji, które chcesz zakupić lub wartość, którą chcesz zainwestować w akcje Airbus.
 6. Zatwierdź transakcję: Po wprowadzeniu wszystkich danych potwierdź transakcję.

Airbus ETF

Sektor lotniczy obejmuje producentów samolotów, operatorów linii lotniczych, porty lotnicze oraz dostawców usług terminalowych. Inwestowanie w ETF lotniczy umożliwia zróżnicowaną ekspozycję na ten sektor. Przykładowo, fundusz iShares U.S. Aerospace & Defense ETF dąży do śledzenia wyników inwestycyjnych indeksu, w skład którego wchodzą amerykańskie spółki z sektora lotniczego i obronnego.

Czy warto inwestować w akcje Airbus?

Airbus, posiadając fabryki i obecność w krajach europejskich i Rosji, rozpoczyna ekspansję w Azji i Ameryce. Aktualnie Airbus, ze względu na swoje znaczące osiągnięcia i stabilność na rynku, przyciąga uwagę wielu potencjalnych inwestorów w Europie. Dzięki swojemu znaczącemu doświadczeniu i obszarom badań w sektorze lotniczym, firma ta pozostaje atrakcyjną opcją dla akcjonariuszy.

Jedynym producentem, który ma na swoim koncie stworzenie promu kosmicznego Spacelab w 1983 roku i rozwój satelitów telekomunikacyjnych Eurostar w 1985 roku, jest właśnie Airbus.

Airbus A320, czołowy i powszechnie używany na całym świecie, jest wybitnym produktem komercyjnym. Prawie wszystkie linie lotnicze wykorzystują ten model samolotu.

Airbus zwiększył produkcję i otrzymał więcej zamówień od linii lotniczych wraz z ożywieniem gospodarczym.

Przoduje w innowacyjnych rozwiązaniach środowiskowych, tworząc samoloty o niższych emisjach, co zwiększa ich wartość na rynku i konkurencyjność w porównaniu z konkurencyjnymi produktami.

Marka ta zajmuje wysoką pozycję na rynku lotniczym dzięki niezawodności swoich produktów, konkurując z innymi silnymi markami, w tym Boeingiem.

Ciagłe badania pozwalają na innowacje w obszarach, w których Airbus działa, tj. przemyśle lotniczym i kosmicznym, które obecnie przechodzą intensywny okres eksploracji.

Przybycie nowych inwestorów, wcześniej związanych z Boeingiem, do Airbusa jest rezultatem doświadczenia i reputacji marki.

Przemysł lotniczy to jeden z najważniejszych obszarów rozwoju współczesnego świata. Z prawie półwiecznym doświadczeniem, Airbus jest jedną z najlepszych firm do inwestowania.

Szukasz brokera do inwestowania? Sprawdź nasze rekomendacje

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
Minimalny depozyt:

€0.01

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Najlepszy broker do akcji zagranicznych
Inwestowanie w zagraniczne akcje stało się normą, podczas gdy jeszcze kilka lat temu wydawało się to niemożliwe. Obniżenie prowizji za zakup akcji na tych rynkach zwiększyło konkurencję dla inwestorów. W tym artykule przyjrzymy się, jaki jest najl...
Kalendarz dywidend
Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, to być może chcesz wiedzieć więcej o dywidendach i kiedy ...